Junioři ztratili vedení a body zůstaly v Liberci

Poslední dva zápasy před reprezentační pauzou spojili junioři do tripu. První zastávkou byl Liberec. Většinu utkání junioři vedli, ale liberečtí mladíci z jejich náskoku kousek po kousku ukrajovali a po polovině třetí třetiny zápas překlopili na svou stranu. Energetici na inkasované branky odpověď nenašli a tak body zůstaly pod Ještědem. Premiéru v extralize juniorů si odbyl brankář Matěj Kříž, který zastavil čtyřicet jedna střel. Poprvé si v juniorském hokeji zahrál útočník Jakub Habla, který si zároveň vstřelil premiérový gól.
DHL Extraliga juniorů, 20. kolo, pá 2.2.2024, Liberec, Svijanská aréna
Bílí Tygři Liberec
6:4
0:2, 3:1, 3:1
Branky a nahrávky: 23:54 Jenčovský (Jarabko, Handl; 5/5), 38:06 Gajda (Křížek; 5/5), 38:50 Jenčovský (Průšek, Handl; 5/5), 50:05 Pekař (Ehrenberger, Král; 5/4), 52:38 Jansa (Průšek, Handl; 5/4), 53:23 Meisel (Pekař, Pérez Lisa; 5/5) – 04:22 Varvařovský (Habla; 5/5), 07:23 Habla (Varvařovský, Pastor; 5/5), 33:22 Pelikán (Pastor; 5/5), 47:19 Adámek (5/5). Rozhodčí: Micka, Zedníková – Juránek, Hlinka. Diváci: 72. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Střely na branku: 47:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4, 6:4.
diváci72
Bílí Tygři Liberec: Hambálek – Král, Jarabko, Meisel, Pilíšek, Průšek, Seidl, Ehrenberger – Handl, Pekař, Rozsíval, Liška, Gajda, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Janata, Kofroň, Křížek, Pérez Lisa.
HC Energie Karlovy Vary: Kříž – Anton, Zolnaj, Postl, Pelikán, Vogel, Beran – Varvařovský, Rybár, Pastor, V. Váňa, Vojáček, Zeman, Habla, Záhejský, Novotný, Šilhan, M. Váňa, Adámek.

V utkání s Bílými Tygry šli během první třetiny energetici do vedení 2:0. Už v páté minutě se po střele jednoho z libereckých mladíků před svou brankou k puku dostal Jakub Habla, předal ho Davidovi Varvařovskému, který mezi dvěma domácími hráči vyrazil k brance posunul si gólmana a poslal puk do odkryté části branky. V osmé minutě nad kruhy odstavil Tobiáš Pastor jednoho z Tygrů od puku. Ten si přebral David Varvařovský a poslal ho kruhu na Jakuba Hablu, který dojel až brance a puk do ní poslal a sám skončil u tyčky. Jakub Habla hrál poprvé v extralize juniorů a svou premiéru si hned okořenil gólem. Na dostřel jedné branky dostal domácí Mikuláš Jenčovský ve dvacáté čtvrté minutě, když z mezikruží poslal puk do rohu branky.

Ve třicáté čtvrté minutě si u mantinelu vybojoval David Varvařovský puk, který se přes Tobiáše Pastora u střídačky dostal k Matěji Pelikánovi, který ho nahozením od modré poslal do branky - 1:3. Druhou branku Liberce vstřelil Petr Gajda, když si vzal na mušku vzdálenější tyčku - 2:3. Sedmdesát sekund před koncem první třetiny z hranice kruhu srovnal skóre Mikuláš Jenčovský. Ve čtyřicáté osmé minutě u útočné modré sjel jednomu z libereckých mladíků puk. Ten si okamžitě přebral Matyáš Adámek a svůj únik zakončil střelou pod víko - 3:4. V posledních deseti minutách utkání však liberečtí nejen srovnali, ale přidali další dva góly a tak body nakonec zůstaly jim. Premiéru v extralize juniorů si odbyl brankář Matěj Kříž, který zastavil čtyřicet jedna střel.

Valdemar Jiruš (Bílí Tygři Liberec):

Závěr hodnotím pozitivně. Myslím si, že od půlky zápasu jsme už hráli velice slušně a prezentovali se naší hrou, o které jsme si řekli. Hlavně jsme předvedli takovou hru, na kterou jsme měli složený tým, protože po delší době se nám tým trochu konsolidoval. Netrénovali jsme moc spolu a ze začátku byla ta nesehranost znát. Potom jsme ukázali naši kvalitu, něco si k tomu řekli a náš obraz hry se změnil. Najednou jsme začali střílet a byli jsme produktivní. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary):

Samozřejmě jsme zklamaní. Vedli jsme 2:0, 3:1, 4:3 a pak jsme zápas nedotáhli do vítězného konce. Hráli jsme špatně v defenzivní zóně a z toho jsme inkasovali branky. Z naší strany je to zklamání a gratulujeme soupeři.